CEMRECİYİZ BİZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CEMRECİYİZ BİZ

Cemreciyiz diyorsanız tam yerindesiniz...

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Beni yanlış tanıyorlar

YazarMesaj
Admin
ADMİNİSTRATÖR
ADMİNİSTRATÖR
Admin

Beni yanlış tanıyorlar Empty
MesajKonu: Beni yanlış tanıyorlar   Beni yanlış tanıyorlar Icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 5:40 pm

ENBE Orkestrası’nın çıkardığı pop albümündeki “Kalp Kalbe Karşı” şarkısı ile adını duyuran Aslı Güngör, “Ben de Dahil” single’ını piyasaya sürdü. Romantik şarkılarla tanındığı için çoğu kişinin kafasında fazlasıyla ağırbaşlı bir kadın olarak yer eden Güngör, şimdi önyargıları yıkma ve sahnede ne kadar enerjik bir kadına dönüştüğünü kanıtlama derdinde...

Yeni single’ınız hayırlı olsun. ılgi nasıl çalışmana?

- Çok güzel. Albümümüzde üç şarkı var. İlk videomuzu “Ben de Dahil”e çektik. ıkinci videomuz da “Aşk Alev Aldı”ya gelecek.

Neden single çıkarmayı tercih ettin?

- Sony Müzik’e transfer olduktan sonra bir an önce bir şeyler yapma derdine düştüm. Çünkü “Son Öpücük”ten sonra araya epey bir zaman girdi. Beni takip edenler bir yıldır bekleyişteydi. O yüzden daha fazla beklemedim ve üç şarkılık bir albüm hazırladım.

“Kalp Kalbe Karşı” ile müzik dünyasına çok iyi bir giriş yaptın. “Ya yeni albümdeki şarkılar o kadar ses getirmezse” diye bir tedirginlik yaşıyor musun?

- Öyle bir tedirginliğim yok. Sonuçta “Kalp Kalbe Karşı” da diğer şarkılarım gibi yılların birikimi. Hepsi çok doğal ve samimi bir şekilde yazıldığı için, şarkılarımın insanların kalbine dokunacağını biliyorum. Hepsinin aynı derecede popüler olması beklenemez tabii...

ŞARKIM NEREDEYSE TÜM DÜNYADA BİLİNİYOR

Şu an olmak istediğin noktada mısın?

- Evet. Tam anlamıyla olmak istediğim noktadayım. Hedefim buydu zaten: şarkılarımı mümkün olduğunca fazla insana ulaştırmak, fazla insana dinletmek. “Kalp Kalbe Karşı” ile o adımı attım. Neredeyse bütün dünyada biliniyor o şarkı... ınternet çok büyük bir güç olduğu için şarkılarımız daha ulaşılabilir hale geldi. Bundan sonraki hedefim, diğer şarkılarımı da mümkün olduğunca fazla insana dinletebilmek, hatta ezberletebilmek...

Aslı Güngör denildiğinde herkesin kafasında romantik bir kadın beliriyor. Seni hiç hareketli bir şarkı söylerken göremeyecek miyiz?

- Olabilir tabii, neden olmasın. şimdiye kadar hep öyle denk geldi ama öyle devam edecek diye bir kural yok.

Denk mi geldi yoksa yansıtmak istediğin imaj mı buydu?

- Aslında öyle başlayınca öyle gitti demek daha doğru olur. Bir önceki yapım şirketimin de politikasıydı bu, sadece slow şarkılara video çekildi. Dolayısıyla öyle bir algı oluştu. Ama bundan sonra kıpır kıpır şarkılarıma da videolar gelecek. Böylelikle farklı yönlerimi de göstermiş olacağım.

Dışarıdan bakıldığında çok çekingen, utangaç duruyorsun. Peki sahnede nasılsın?

- Beni biraz yanlış tanıyorlar. Sahnede tam tersiyim, gayet enerjik, oradan oraya zıplayan bir insanım. Aslında beni tanıyanlar öyle durgun biri olmadığımı biliyorlar. Sanırım duygusal şarkılarla tanınmamın getirdiği bir önyargı bu... Benim tarzımda müzik yapan herkese o gözle bakılıyor zaten. Dediğim gibi, farklı yönlerimi zaman içinde yeni kliplerimle, şarkılarımla görecekler.

YENİ SESLERE DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUM

Son dönemde düetler çok moda oldu. Senin de böyle bir projen var mı?

- Her türlü projeye açığım. Yeni isimlerden ya da ismini çok iyi bildiğimiz sanatçılardan da kendi şarkılarımı duymak istiyorum. Ayrıca yeni arkadaşlarımıza destek vermeye çalışıyorum. Güzel sesler, yeni albümler, farklı tarzlar çıksın. Ve ben de işini iyi yapan herkese her türlü desteği vermeye hazırım.

Sence bu sektörde yeni isimlere yeteri kadar destek olunuyor mu?

- Yeterince değil... Çünkü müzikle uğraşmak isteyen, bu işin eğitimini alan çok sayıda arkadaşımız var. Tabii herkes de sesini duyurma şansı yakalayamıyor. Ayrıca şu an sektörün durumu ortada. Herkesin albüm yapma şansı yok; çünkü bu işin maliyeti çok yüksek. Yapımcılar çok dikkatli davranmak zorundalar. Ama zamanla daha iyi olacak diye düşünüyorum.

ŞÖHRET KELİMESİNDEN ÇOK HOŞLANMIYORUM

Çok hızlı bir çıkış yaptınız, çok kısa sürede tanındın. Bu ani gelen şöhretin avantaj ve dezavantajlarını sorsam...

- şöhret kelimesinden çok hoşlanmıyorum aslında... Bizim işimiz televizyonla bağlantılı olduğundan, şöhret bu işin doğal bir sonucu, o kadar... Bana mesaj atan, nasıl ünlü olduğumu merak eden gençler var mesela... Bence bundan ziyade öncelikle nasıl başarılı olmaları gerektiğine odaklanmalılar. Herkes bir şekilde tanınmak ister ama başarılara imza atarak tanınmak her şeyden önemli. Avantaj, dezajantaj olayına gelince... Her gittiğiniz yerde bir sevgi yumağının sizi karşılaması çok güzel. En kötü anınızda bile size kendinizi iyi hissettirecek birileri var çevrenizde. Öte yandan, gözlerin sürekli üstünüzde olması zor bir durum. Çünkü bu, her an dikkatli olmanızı gerektiriyor. ıstediğiniz kadar rahat hareket edemiyor, konuşamıyorsunuz.

OYUNCULUK HİÇBİR ZAMAN MÜZİĞİN ÖNÜNE GEÇEMEZ

Oyunculukla ilgili herhangi bir proje görünüyor mu ufukta? Dizi teklifleri gelmeye başladı mı mesela?

- Ben bunu hiç düşünmedim; çünkü her işi bilinçli bir şekilde yapmak gerektiğine inanıyorum. Ben çocukluğumdan beri müzikle iç içeydim.

Ya teklif gelirse?

- Eğer ilginç bir proje olursa sıcak bakabilirim, ama mutlaka önceden eğitimini almak lazım. Ayrıca ben bir müzisyenim ve her zaman kendi işimi yapmak istiyorum. Meslek değiştirmem ya da başka bir işi müziğin önüne çekmem söz konusu olamaz.

http://cemrekemerfan.benimforum.org

Beni yanlış tanıyorlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yanlış tribün (Trendy)
» Olgun erkekler beni seviyor